SEMINÁŘ: Zlaté české ručičky

Srdečně Vás zveme na on-line seminář spojený s prezentací nové studie IDEA: ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY:  Společenský status učňovského vzdělání

26. 2. 2020, 11:00, online

CERGE-EI ON-LINE Zoom: https://cuni-cz.zoom.us/j/94317672248

Registrujte se zde: http://bit.ly/ucnovske_vzdelani

Registrovaným účastníkům bude studie zaslána s předstihem.

PROGRAM:

11:00–11:05 Úvod k problematice (Daniel Münich)

11:05–11:40 Prezentace studie IDEA „Společenský status učňovského vzdělávání v České republice: vývoj za posledních 15 let a srovnání se zahraničím“ (Václav Korbel)

11:40–12:10 Komentáře a diskuse (Daniel Münich)

Učňovské vzdělání v Česku vykazuje jeden z nejnižších společenských statusů v rámci Evropy. Je nejméně atraktivní volbou pro žáky hlásící se na střední školu. 40 % žáků směřujících do učňovského vzdělávání má nedostatečnou úroveň gramotnosti.

Seminář bude hledat odpovědi na tyto otázky:

  • Hlásí se na učňovské obory žáci se zájmem o řemeslo nebo to pro ně představuje spíše poslední možnost
  • Jak se změnil status učňovského vzdělání za posledních 15 let
  • Kam směřovat síly, aby se situace vyvíjela dobrým směrem?

Z hlavní prezentace je pořizován videozáznam, který bude následně k dispozici na webové stránce IDEA při CERGE-EI. Registrací na tuto akci souhlasíte se sběrem, uchováváním, ochranou a používáním vašich osobních údajů. Údaje uchováváme maximálně po dobu 10 let, a to ve formě jména a příjmení, institucionální příslušnosti a e-mailu. Údaje používáme pouze k zasílání informací o nadcházejících událostech IDEA a o výstupech IDEA. Vaše osobní údaje nikdy nesdílíme se třetími stranami ani je nepoužíváme pro žádný jiný účel.

%d blogerům se to líbí: