Zavedení školného? Studenti by během studia nemuseli pracovat a pomohlo by i sociálně slabším, říká autor návrhu Daniel Münich

Minulý týden představil poradní orgán vlády NERV 28 návrhů, které by podle expertů mohly vést k udržitelnému státnímu rozpočtu. Mezi body je i návrh na zpoplatnění vysokých škol. Člen skupiny NERV Daniel Münich vysvětlil, jak by návrh fungoval.

„Náš školský systém se třicet let nezměnil, je předpotopní a nefunkční. Díky půjčkám na živobytí a následnému školnému by studenti naopak při studiu nemuseli pracovat a být závislí na rodičích. Pomohlo by to i těm ze sociálně slabšího prostředí,“ říká k návrhu vládě na zavedení zpoplatnění vysokých škol akademický ekonom, poradce předsedy vlády a člen orgánu NERV Daniel Münich.
„Dokážu si dobře představit, že se navrhovaný systém rozšíří i na půjčky na živobytí a případně i školné pro Čechy na špičkových zahraničních univerzitách. Dnes musí tito studenti bez bohatých rodičů na kolenou prosit u pár mecenášů,“ dodává Münich.

(Zdroj: refresher.cz: Zavedení školného? Studenti by během studia nemuseli pracovat a pomohlo by i sociálně slabším, říká autor návrhu Daniel Münich)

%d blogerům se to líbí: